כתבה במקומון גדרתון על תערוכת הציורים "אור וצבע"

 >> חזרה <<

הציירת אורית לסרי מגן יבנה פתחה תערוכת ציורים בהיכל התרבות ברשל"צ

מאת : עודד ביגר

אין ספק שהאומנית אורית לסרי מגן יבנה היא אישה יפה מאוד. עיניה החומות מתבוננות בי, במהלך הראיון אני חש את העוצמה, את הנחישות והרצון שלה להצליח. "הגענו לגור בגן יבנה לפני 12 שנים. חיפשנו מקום שבו נוכל לגדל את ילדינו, מקום שנעים לחיות בו ושיש בו אוירה טובה ואוכלוסיה צעירה וצומחת. כך הגענו לגן יבנה וממש התאהבנו בה" היא אומרת לי.

כשאורית היתה ילדה קטנה היא נחשפה לאהבתה הגדולה לציור. "כשהייתי ילדה קטנה מאוד אהבתי לצייר. כל הזמן המורות שלי התלהבו, לאחר שירותי הצבאי – הלכתי ללמוד עיצוב פנים ואדריכלות עיסקית. עסקתי בתחום כ- 17 שנים, תאמין לי נהנתי מאוד מעבודתי כמעצבת פנים ואדריכלית עיסקית"

ומה קרה אז?

תמיד אהבתי לצייר דמויות ונופים אבל לפני כ- 4 שנים הצטרפתי לסדנה של האומנית לינה גולן ושם למעשה נחשפתי לציור אחר. למדתי מלינה הרבה מאוד כיוונים שונים בציור. למדתי רבות מהאישיות המיוחדת שלה ונחשפתי לטכניקות אחרות.

מאיפה ההשראה לציור?

(צוחקת) כאשר אני לוקחת את המכחול אינני יודעת מה אני הולכת לצייר, אבל כאשר אני מתחילה הכול פשוט זורם, יוצא מהבטן ללא הפסקה. בהתאם הכל נפתח ואני יודעת מה אני הולכת לצייר.

איזה סיגנון את מציירת?

את הסגנון שלי קשה להגדיר. תחושות הדמיון והמציאות, העצב והשמחה, מופיעים אין ספור פעמים בציורים שלי ומועברים דרך המכחול אל הבד, אני מציירת נופים, רקדניות ונשים אפריקאיות ועוד…

כמה ציורים ציירת עד היום?

עשרות רבות של ציורים רבים ומגוונים, יש ציורים שאני קשורה אליהם יותר ויש כאלה שפחות. אני אוהבת את כל הציורים שלי.

תגידי כמה זמן לוקח לך לצייר ציור?

זה משתנה מציור לציור. יש ציורים שהכול זורם וזה לוקח זמן קצר. יש לפעמים שזה לוקח זמן רב יותר. מאוד קשה לי לומר לך כמה זמן לוקח לצייר ציור.

מה גורם לך להציג תערוכה?

הכל התחיל מהסביבה הקרובה, האנשים שסבבו אותי פירגנו ותמכו, התגובות היו טובות ולכן החלטתי להתחילולהציג תערוכה עם מיטב מציורי ולמכור אותם. רציתי לשתף את כולם ביצירות שלי. השתתפתי במספר תערוכות ואף ערכתי תערוכת יחיד במרכז מונארט באשדוד.

עכשיו יש לך תערוכה ברשל"צ?

כן, ב- 3/10 פתחתי תערוכה בהיכל התרבות ברשל"צ בה מוצגיים 23 מהציורים שלי. התערוכה נערכת גם בימים אלו והיא תינעל בתאריך 31/10 .

ואיך התגובות ?

תבין, אני בהלם מהתגובות המפרגנות של האנשים שבאו לראות.

את מוכרת את הציורים?

כן, אחרי הרבה שנים שלא רציתי למכור אף ציור, הגעתי לשלב שבו אני מתחילה להיפרד מהציורים שלי. כבר אין מקום בבית והחלטתי להתחיל ולמכור את היצירות שלי.

מה השאיפות?

אני מאמינה שאפשר להצליח גם באומנות ובמכירת ציורים. אני מתחילה לעבוד בשיתוף פעולה עם מעצבי פנים וסטייליסטים. אני מאמינה שיש מקום לשיתוף פעולה מלא. ואני אדאג למלא את החלל הריק שנוצר בבתים ולתלות בהם תמונות פרי יצירתי. אתה יודע מה? תבוא אלי בעוד שנתיים ונראה לאן הגעתי עם הציורים שלי.

ולסיום מה תרצי לומר?

אני פונה לכל תושבי האזור שרוצים למלא את החללים הגדולים שלהם בבית בתמונות מרהיבות ויפות. אשמח לקבל הזמנות לציורים בבתים, כמו כן יכולים לבוא ולהינות מתערות הציורים שלי.

המקומון גדרתון גן יבנה גליון 1017 15/10/10

>> חזרה <<